Yetişkinler Tiyatro Oyunculuk ve Kamera Önü

Misyonumuz; farklı yaş gruplarından gelen öğrencilerimizi, ileride sergileyecekleri performanslarından önce fiziksel, duygusal ve entelektüel olarak hazır hale getirebilmek, çağdaş ya da klasik yöntemlerle; yaratıcılıklarını arttıracak sürece dahil etmek, geldikleri sosyal çevrelerden getirdikleri argümanları orijinal bir materyale çevirebilecek süreci karşılıklı etkileşimle sağlaya bilmektir.
Tüm büyük işler, medeniyet ve karşılıklı saygı ortamında beslenir. Uyumlu ve doğru düzenlenmiş prova odaları, üretim atölyeleri, müfredat ve hatta ofis alanları, titizlikle hazırlanmış, oyuncu olmaya karar vermiş tüm öğrencilerimize, güvenli, destekleyici ve eğlenceli fiziksel alanlar sunabilmek bizlerin bir diğer amacı olmuştur.

Yetişkinler Tiyatro Oyunculuk ve Kamera Önü

18 Yaş ve Üstü

Haftada 1 gün 3 saat

8 aylık bir eğitimdir.

Oyunculuk eğitimi almak için belli bir potansiyele sahip olmak gerektiğini kimse inkar edemez. Biz herkesin -az ya da çok- bu beceriye sahip olduğuna inanıyoruz. Mesele kişilerin sahip olduğunu bu ayrı ayrı potansiyeli işleme biçimidir. Bu anlamda yetişkin eğitimimiz bilimsel oyunculuk ve analiz yöntemlerinden yararlanır. Gündelik yaşamda bir yetişkin olarak olaylara bakış açımız ve yaklaşımımız farklıdır. Hızlı düşünmek ve hızlı hareket etmek gayesi esastır. Bir yetişkin olarak biliriz ki başarabilmenin başka bir yolu da diğerlerinden farklı ve daha etkili bir bakış açısı ve yaklaşım geliştirmektir. Sanıyoruz ki yetişkinlere yönelik iyi geliştirilmiş bir tiyatro-oyunculuk eğitim programı bu becerinin gelişmesine katkı sağlayabilir.

Yetişkin Atölyesinin Önemi;

  • Konsantrasyon oyunları ile sahne ve hayat konsantrasyonunu sağlayıp algısını genişletir.
  • Ses-Nefes-Diksiyon çalışmaları ile etkili konuşma ve ifade becerisini geliştirir.
  • Doğaçlama çalışmaları ile role hazırlanma, kişisel gelişim ve esnek düşünme becerisini kazandırır.
  • Sene sonu oyunu hazırlıkları ile koordinasyon sağlamak ve ekip çalışması ile grup içerisinde çalışma disiplinini artırır.

Kontenjan: 15 

Bİlet Al